ev Sorulara cevaplar Donmayan veya damlama buzdolabı - hangisi daha iyi?

Donmayan veya damlama buzdolabı - hangisi daha iyi?

Buzdolabını değiştirme zamanı geldiğinde, asıl mesele üretici seçiminde değil, sistemde - Don yok (Don yok) veya damla? Tavsiye için arkadaşlara dönersek, bu soruya kesin bir cevap alınamaz. Bazı insanlar, sözde yiyeceklerin kurumaması nedeniyle temelde klasik damlama sistemine sahip bir buzdolabı kullanır. Diğerleri, arka duvardaki nem eksikliğinden dolayı yalnızca dona karşı korumalıdır. Her durumda, tüm artıları ve eksileri göz önünde bulundurarak seçime akıllıca yaklaşılmalıdır.
Soru cevaplandı:

Igor MarkovIgor Markov

Damla buzdolapları savaşmayı bırakmaz Know-Forst pazardaki yeri için. Yeni teknolojik çözümler, ölçekleri bir yöne veya diğerine kaydırıyor. Size kesinlikle yakışacak bir buzdolabı modelini isimlendirmek çok zor. Ancak ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan bir buzdolabı seçmenize yardımcı olacak bir dizi ipucu vereceğiz. Öncelikle bu sistemler arasındaki temel farkları ele alalım.

Donma önleme sistemi ile damlama arasındaki temel farkı düşünün

"Don yok", İngilizceden don olmaması olarak çevrilir. Bu sistemin buzdolapları doğru kullanılırsa asla bir buz kabuğu ile kapatılmaz. Kasa içerisinde bulunan havalandırma sistemi, buzun sebebi olan yoğuşma oluşumunu engelleyerek sürekli hava sirkülasyonu sağlar.

Sistem, yüksek nem oranıyla karakterize edilen tropikal ve subtropikal iklimlerde yaşayan insanlar için icat edildi. Böyle bir iklimde damlama sistemleri, sürekli olarak buz çözmeniz gerekir ve donma, bu sorunu odalarındaki nem eksikliği ile çözer. İklim koşullarımızda nem eksikliği, bu tür bir sisteme sahip soğutma ünitelerinde ürünlerin kurumasına neden olur. Ancak gıda için özel plastik kaplar ve plastik torbalar kullanılarak sorun çözülür.

Damlama sistemleri temelde farklı bir cihaza sahiptir. Buzdolabının arkasındaki buharlaşma sistemi yoğuşmayı teşvik eder. Sistem, ortaya çıkan nemin kendisi için tasarlanan kaba aktığını ve buradan buharlaştığını varsayar. Sistem, drenajın tıkandığı durumlarda biraz rahatsızlık verir. Su, doğrudan sebze çekmecelerinin altında dibinde toplanmaya başlar. Tekniğin uygun bakımı ile sorun ortaya çıkmasa da.

Ayrıca bakınız - Buzdolabına mikrodalga koyabilir miyim?

Farklı sistemlerin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

İki sistemi karşılaştırma sürecini kolaylaştırmak için, sizin için her birinin temel avantajları ve dezavantajlarını içeren görsel bir tablo derledik.

Damla buzdolapları Buzdolapları "DONMAYAN"
Avantajlar Dezavantajları Avantajları Dezavantajları
Serinin çok daha geniş bir ürün yelpazesi. Yılda en az iki kez buz çözme gereklidir. Özel bir bakım gerektirmez (hijyenik amaçlar için iç yüzeylerin yılda bir kez silinmesi önerilir) Kasanın içine bir fan sistemi kurma ihtiyacı nedeniyle buzdolabının hacmi daha küçüktür.
Daha uygun fiyatlar Üst ve alt bölmeler arasında sıcaklık aralığı birkaç derece farklılık gösterir Buzdolabının tüm bölmelerinin sabit sıcaklığı Bazı modeller çok gürültülüdür (özelliklerine dikkat edin)
% 30'a varan enerji tasarrufu yapabilme Damlama sistemi dondurucu bölmesinde çalışmıyor. Yiyeceklerin hızlı dondurulması. Damla buzdolaplarına kıyasla daha fazla enerji tüketir.
Sessiz çalışma (yalnızca çalışma sırasında ne kadarının mümkün olduğunu anlamak için) Arka duvar yüzeyinde terleme. Donma önleyici sistem, dondurucu bölmesinde aynı şekilde çalışır. Know-forst ile yüksek maliyetli buzdolabı
Fan olmaması, kamera için daha fazla alan sağlar. Hücrelerdeki sıcaklık uzun süre geri yüklenir. Buzdolabı kapısını kapattıktan sonra sıcaklık rejiminin hızlı bir şekilde geri kazanılması.
Arka duvar yüzeyinde yoğunlaşma yok.

Her sistemin dezavantajlarını göz önünde bulundurarak, en kötü durumu düşünmeyin. Donmadan çalışmanın ses yüksekliği çok görecelidir, çok daha fazla gürültü yaratan damlama buzdolapları vardır. Genel olarak, know-frost hakkında epeyce hikâye icat edilmiştir.

"Donmaz" buzdolapları hakkında efsaneler

Donmayan buzdolapları hakkında en yaygın tüketici yanılgıları.

  1. Soğutucu bölmede tüm ürünlerin kuru havanın etkisi altında kurutulması. Streç film ve kaplar kullanılarak sorun ortadan kaldırılır. Bazı ürünler kuru ortamda daha uzun süre saklanır. Aynı damla buzdolapları kullanıcıları, hazne içindeki istenmeyen kokuları önlemek için yiyecekleri kapatır.
  2. "No Frost" sistemine sahip buzdolaplarının çözülmesine gerek yoktur. Buzdolabının bakıma ihtiyacı vardır ve zararlı mikroorganizmaların yayılmasını önlemek için yılda en az bir kez yıkanmalıdır. Buzdolabının yıkanması, güç kaynağı bağlantısının kesilmesini ve sonuç olarak kaçınılmaz buz çözmeyi içerir.
  3. Buzdolaplarının donma önleyici odaları çok daha küçüktür. Havalandırma elbette biraz yer kaplar, ancak üreticiler geniş bir model yelpazesi sunarak gerekli hacimde bir buzdolabı satın almayı mümkün kılar.

Bir buzdolabı seçmek için en son öneriler.

  1. Bir buzdolabı seçerken, belgelere bakın ve tüm parametrelerini ayrı ayrı değerlendirin.
  2. Çalışma sırasında damlama buzdolaplarını, özellikle arka duvarı yıkamayın.
  3. Her buzdolabı özen ve hijyen önlemleri gerektirir.
  4. Buzdolabı alırken plastik kaplara dikkat edin, her sistem için eşit derecede faydalı olacaktır.

Önerilerimiz, buzdolapları arasındaki farkı anlamanıza ve hangi modelin sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Okuyucuların sorularına yeni cevaplar:

Tüm Cevaplar
19991 0

Yorum ekle

Nasıl seçilir

Yorumlar

Onarım