ev Sorulara cevaplar Buzdolabına mikrodalga koyabilir miyim?

Buzdolabına mikrodalga koyabilir miyim?

Sorun şudur: küçük bir mutfak ve birçok ev aleti. Boş alan yetersizliğinden dolayı buzdolabına veya çamaşır makinesine mikrodalga fırın kurmak istiyorum. Bunu yapabilir misin? Ve aletlere zarar vermeyecek mi? Ayrıca TV'yi nereye koyabileceğiniz ve nereye koyamayacağınızla da ilgileniyorum. TV'nin titreşimli bir yüzeye monte edilmesinin tavsiye edilmediği görüşünü duyduk. Öyle mi?

 

 

Soru cevaplandı:

Valery MartynovValery Martynov

Ayrıca bakınız - Taşıma işleminden sonra buzdolabının açılması ne kadar sürer?

Mutfaktaki ev aletlerinin en uygun şekilde düzenlenmesi sorunu birçok kişiye aşinadır. Çoğu kılavuz, her zaman geçerli olmayan öneriler sunma eğilimindedir. Diyelim ki: "ev aletleri birbirinden en az bir buçuk metre uzakta bulunmalıdır" veya "zorlamaya izin verilmez" buzdolabı veya çamaşır makinesi».

İmalatçıları eleştirmeyeceğiz, kesinlikle kendilerini olası sorunlardan korumaya çalışıyorlar, ancak sorunlara mantıklı bir şekilde bakacağız. Çoğu durumda, mutfaktaki boş alan büyük ölçüde eksiktir, bu nedenle ev aletlerini çeşitli şekillerde birleştirmeniz gerekir.

Mikrodalga yükleyin buzdolabında veya çamaşır makinesinde mümkündür. Ancak aşağıdaki koşulların karşılanması gerekir:

  • Tabanın, ünitenin ağırlığını destekleyecek kadar güçlü ve güçlü titreşimleri önlemek için sağlam olduğundan emin olun;
  • mikrodalga fırın ile taban arasında küçük bir boşluk olup olmadığını kontrol edin (örneğin, bacakların altına dolgu macunu veya tahta parçaları koyabilirsiniz);
  • cihazların gerekli havalandırmasını sağlayın (en yakın duvara en az 15 cm olmalıdır);
  • ana şey, her iki cihazı da kullanmanın rahatlığıdır; mikrodalga fırını optimum yüksekliğe ayarlayın.

Önemli açıklama: Mikrodalga fırını fırın olarak kullanmayı planlıyorsanız bu kurallar geçerli değildir. fırın... Yüzeyin uzun süreli ısınması teknolojiye zararlıdır.

Bir TV kurmaktan bahsedersek buzdolabında, bu cihazın titreşimli bir yüzeye kurulması gerçekten tavsiye edilmez. Küçük titreşimler bile modern cihazların performansını olumsuz etkiliyor, eski modellerden bahsetmeye bile gerek yok, kolayca başarısız olabilir. En iyisi TV'yi ayrı bir rafa veya duvara sağlam bir şekilde monte edilmiş bir standa yerleştirmektir.

Ayrıca bakınız - Mikrodalgayı evde 5 dakikada nasıl temizlerim?

Okuyucuların sorularına yeni cevaplar:

Tüm Cevaplar
14551 0

Yorum ekle

Nasıl seçilir

Yorumlar

Onarım