ev Bakım Klima ekipmanı Klima temizleyici

Klima temizleyici

Her ev aleti gibi, bir klimanın da sürekli bakıma ihtiyacı vardır. Evdeki her iklim kontrol ekipmanı kullanıcısı, ekipmana ne kadar sık ​​bakım yapılır ve temizlenirse, size o kadar uzun süre hizmet edeceğini bilir. Çoğu zaman, kullanıcılar uzman servis merkezlerinin ve klima servis firmalarının hizmetlerine başvurur, ancak bakım kişisel olarak yapılabilir. Şu anda piyasada çok sayıda temizlik ürünü ve aksesuarı bulunmaktadır. Bu yazıda klimayı temizlemek için doğru ajanı nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz.

Aliexpress'den TOP 9 en iyi taşınabilir klimalar

Klimanın temizlenmesi hakkında bilmeniz gerekenler

klima araçlarını temizlemek için

Yukarıda belirtildiği gibi, temizlik maddelerinin miktarı çok fazladır. Piyasada, özel mağazalarda ve ev kimyasalları mağazalarında bulunabilirler. Özelliklerinde benzerdirler, ancak kalite ve işlevsellik açısından farklılık gösterebilir. Bu nedenle, bu alandaki birçok uzman size her zaman split sisteminize uygun iyi bir temizlik maddesi öneremez.

Bir klima satın alırken, özel ekipmanınıza bakım yapmak için hangi aletin en uygun olduğunu bulmanızı öneririz, çoğu zaman satın aldığınız yerde size iyi bir tavsiye verilebilir.

Ayrıca bakınız:

Temizleyici nasıl kullanılır

temizleyici nasıl kullanılır

Klimanın hangi bölümünü temizlemeye veya dezenfekte etmeye karar verdiğinize bağlı olarak, bunun için özel temizlik maddeleri sağlanır.

Örneğin, ısı eşanjörünü temizlemek için köpük kullanmak en iyisidir. Sprey kutusunu kullanmayla ilgili hızlı bir kılavuz: (Ayrıca bkz .: Klimayı kendiniz nasıl temizlersiniz )

  • kullanmadan önce, içeriği olan kap iyice çalkalanmalı ve daha sonra ısı eşanjörünün yüzeyine nazikçe ve eşit bir şekilde uygulanmalıdır;
  • kısa bir süre sonra köpük sıvı hale gelecektir;
  • Sıvı boşalır boşalmaz klimanın bir süre fan modunda çalışmasına izin verilmesi gerekir.

Çoğu zaman, kullanımla ilgili tüm bilgiler kutunun kendisine veya kutuya yerleştirilen bir kitapçığa yerleştirilir.

Püskürtücüler biraz farklı çalışır: sadece ısı eşanjörünün yüzeyine değil, aynı zamanda dış ünitenin yanı sıra havalandırma sistemine de püskürtülebilirler. Birkaç tür sprey vardır, bu nedenle bunları nasıl kullanacağınızı öğrenmek için, temizlik maddesinin ambalajı hakkındaki bilgileri dikkatlice incelemeniz gerekir.

Ayrıca bakınız - Eviniz ve daireniz için mükemmel klimayı nasıl seçersiniz?

Etki ilkesi, avantajları ve dezavantajları

klima temizleyicileri

Ürünün bileşimine bağlı olarak özellikleri farklılık gösterecektir. Çoğu zaman, bu tür maddeler bu tür maddeleri içerir: yüzey aktif maddeler, kloro-alkol ve asidik maddeler. Ürüne iyi bir temizleme ve yıkama yeteneği kazandırır ve ayrıca iklimlendirme ekipmanlarının sadece yüzeylerini değil iç kısımlarını da temizlemenizi sağlar.

Püskürtme ajanlarının avantajları nelerdir? Önemli avantajlardan biri, kullanılabilirlik ve kullanım kolaylığıdır. Kullanılabilirlik, herhangi bir ev kimyasalları mağazasında veya piyasada pratik olarak bulunabilecekleri gerçeğiyle ortaya çıkıyor. Herkes bu kullanma talimatına uyarak kullanabilir, yani:

  • ürünü kirli yüzeye uygulayın;
  • 15 dakika bekleyin;
  • ardından cihazı havalandırma modunda açın.

Bazen üreticiye bağlı olarak, ürünün parçalarından ürün kalıntılarının durulanması veya silinmesi gerekir. Bu, temizleme kalitesini artırır, çünkü temizleyici kiri çözdükten sonra dahili elektronik bileşenlere yayılabilir ve zarar verebilir.

Dezavantajları, bu fonların oldukça zararlı olması ve kirlilik derecesine bağlı olarak genellikle birkaç kez yeterli olmamasıdır. Bu durumda, daha az zararlı olduğu ve 3-4 uygulama kadar dayanacağı için köpük temizleyici kullanmanızı öneririz.

Ayrıca bakınız - Bir klimayı kendiniz nasıl onarabilirsiniz

Aliexpress'den TOP 9 en iyi taşınabilir klimalar

Bir uzmanla iletişime geçmeniz gereken durumlar

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, klima temizleyici, dezenfeksiyon ve dezenfeksiyon işleminin kendisi gibi, çok karmaşık ve oldukça ucuz değildir. Ancak, kontaminasyonun ekipman arızasına yol açtığı zamanlar vardır. Bu durumda sorun, bir uzmanın müdahalesini gerektiren cihazın iç kısmının tıkanması ile ilişkilidir. Bu alanda yeterli bilgiye sahip değilseniz, klimanın iç parçalarını söküp temizlemenizi tavsiye etmiyoruz - bu, cihazınızın çalışmasında bir bozulmaya veya tamamen bozulmasına neden olabilir.

Umarız bu makale doğru klima temizleyicisini seçmenize yardımcı olmuştur.

Önemli:

Kimyasallarla çalışırken dikkatli ve dikkatli olun. Elinizde kimyasal yanık bırakmamak için eldiven kullanmanız, klimanın çalışması sırasında ise zararlı dumanları solumamak için odayı terk etmeniz gerekir.

Ayrıca bakınız:

7979 0

Yorum ekle

Nasıl seçilir

Yorumlar

Onarım