ev Kurulum / Yapılandırma Yerleşik cihazlar DIY dondurucu kurulum ipuçları

DIY dondurucu kurulum ipuçları

Dondurucuların yalnızca, yiyecekleri buzdolabında sıfırın altındaki sıcaklıklarda saklamak için yeterli dondurucu hacminiz olmadığında kurulması gerekir. Şu anda, piyasada çok çeşitli ev tipi dondurucular var, bunlar sıradan, bağımsız ve tezgahın altına gömülü olmak üzere iki tiptedir. Bu yazıda, bir uzmanı aramadan dondurucuyu kendi ellerinizle nasıl doğru şekilde kurup bağlayacağınızı anlamanıza yardımcı olacağız.

Kurulum gereksinimleri

Dondurucu kurulum gereksinimleri

  1. İlk adım, bir dondurucu takmak ve onu dairenin elektrik ağına bağlamak için gereksinimleri dikkatlice okumaktır. Her şeyin yolunda gitmesi için bazı basit ipuçlarını izlemeniz gerekir.
  2. Cihazı nereye kuracağınızdan bağımsız olarak, ister duvar ister mutfak masası olsun, önemli bir gereksinim karşılanmalıdır, yani cihaz için gerekli bir hava boşluğunun varlığı. En az 5 cm uzunluğunda olmalı ve ev aletinin her tarafına sabitlenmelidir. Dondurucunun düzgün soğuması için alt boşluk yaklaşık 8 santimetre olmalıdır.
  3. Bir gaz veya elektrikli soba altına ankastre bir dondurucu kurmak kesinlikle yasaktır. Dondurucuyu hala böyle bir yere yerleştirmek istiyorsanız, sobanın diğer tarafına kurmalısınız.
  4. Buzdolabının aksine, dondurucu soğuk bir odaya kurulabilir. Bununla birlikte, dondurucuyu tavan arası veya balkon gibi ısıtılmamış odalara kurmadan önce, iklim sınıfı olarak adlandırılan cihazın izin verilen çalışma sıcaklığını belirten teknik belgeleri okumalısınız.
  5. Dondurucuyu kurmadan önce, kabloların, cihaz açıkken üzerindeki yüklere dayanabileceğinden emin olmanız gerekir. Çoğu zaman, eski evlerde ve apartmanlarda kablolar oldukça eskidir ve nadiren kimse onu değiştirmeyi düşünür. Cihazın arızalanmaması için, topraklama döngüsüne sahip güçlü kablolama kullanılması gerekir. Bazı durumlarda kabloların değiştirilmesi gerekebilir.
  6. Cihazınızın otomatik kapı kapatma işlevi yoksa küçük bir numaraya başvurabilirsiniz. İki arka ayağı sökün, kasanın hafif çarpıklığından dolayı, tamamen kapatmadıysanız kapı kendiliğinden açılmayacaktır.
  7. Cihazın kablosunun prize ulaşmaması durumunda, taşıyıcı adı verilen sıradan kişilerde böyle bir cihazın aşırı gerilim koruyucu olarak kullanılması yasaktır. Dondurucuyu doğrudan ağa bağlamak için prizi kendi ellerinizle aktarmak gerekir.

Bu yazıda, bir dondurucuyu kendi ellerinizle nasıl kuracağınızı ve bağlayacağınızı anlattık, dondurucuyu kullanırken hayatınızı kolaylaştırabilecek bazı noktaları açıklığa kavuşturduk.

Ayrıca bakınız - Müşteri incelemelerine göre en iyi ev tipi dondurucular

9338 0

Yorum ekle

Nasıl seçilir

Yorumlar

Onarım