ev Kurulum / Yapılandırma Büyük ev aletleri Buzdolabının doğru şekilde nasıl kurulacağı

Buzdolabının doğru şekilde nasıl kurulacağı

Buzdolabının doğru şekilde nasıl kurulacağıPahalı ev aletleri alırken, bir günden fazla dayanmaları gerektiğini unutmamalısınız. Buzdolabının doğru şekilde nasıl kurulacağı sadece kullanım rahatlığına değil, aynı zamanda uzun süreli güvenilir çalışmaya da bağlıdır.

Bir buzdolabı satın almadan önce, bunun oldukça büyük bir ünite olduğuna dikkat edilmelidir. Sık hareketler için tasarlanmamıştır. Önce buzdolabı nasıl kurulur, onun sürekli olacağı yeri belirlemelisin.

 

Bir yer seçmek

Çoğu zaman mutfakta bir buzdolabı bulunur. Bu kural isteğe bağlıdır. Yemek pişirirken elinizin altında yiyecek bulundurmanın rahatlığına dayanır.

Önemli olan, buzdolabının ısıtma cihazlarının yakınına veya sıcak yerlere yerleştirilmemesi ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerektiğidir. Uzmanlar, buzdolabının ısı yayan cihazlardan en az 5-10 santimetre uzağa yerleştirilmesini tavsiye ediyor. Bununla birlikte, sobanın yanına kurulması gerekiyorsa, kızılötesi ışınlardan koruma sağlamak gerekir. Bir folyo tabakası ekran görevi görebilir. Ayrıca uzmanlar, buzdolabının duvara yakın yerleştirilmesini önermiyor. Soğuk havanın kompresöre serbestçe akması için buzdolabının duvardan en az 5 cm uzakta olması gerekir.

Buzdolabının bulunduğu yere uygun odanın boyutuna karşılık gelmesi arzu edilir. Modern soğutma cihazlarının boyutu oldukça büyüktür. Bu cihazı satın almadan önce, buzdolabının kurulacağı kapı aralıkları ve boş alan ölçülür.

Buzdolabını kurmak için bir yer seçme

Buzdolabının altındaki zemin düz ve sağlam olmalıdır. Özel bir gereksinim, kaymayan bir yüzeydir. Yüksek ağırlık ve düşük titreşimde bile buzdolabı pürüzsüz ve kaygan bir yüzey üzerinde hareket edecektir. Herhangi bir düzensizlik varsa, bir kauçuk veya plastik levha yerleştirilerek ortadan kaldırılır.

Kurulumdan önce ön tarafa serbest erişim sağlayın. Buzdolabı kapıları hiçbir şeye yapışmadan serbestçe açılıp kapanmalıdır. Aynı zamanda, açık durumda, bir kişinin odanın etrafındaki hareketine müdahale etmemelidirler. Çoğu buzdolabının kapısında, ihtiyaca göre açma yönünü değiştirmenize izin veren bağlantı elemanları bulunur.

Ayrıca bakınız:

Elektrikçi

Buzdolabı, güç kaynağının yanında bulunur. Acil bir elektrik kesintisi durumunda prize kolayca erişilebilir. En iyi çözüm, topraklanmış bir terminale sahip ayrı bir prizdir. Büyük ve ani voltaj dalgalanmalarının kompresör ve elektronik cihazlar için tehlikeli olduğu da unutulmamalıdır. Bu en çok yabancı modeller için geçerlidir. Voltajda sık sık değişiklikler fark edilirse, bir dengeleyiciye dikkat etmeniz önerilir.

Buzdolabını kurun ve bağlayın

Teslimattan sonraki işlemler

Buzdolabınız odaya teslim edildikten sonra, ilk kez çalıştırılmadan önce ürünü dikkatlice incelemek gerekir. Mekanik hasar olup olmadığını kontrol edin. Üniteyi kendiniz sürüklemeyin. Sert şoklar ve darbeler, tüm ürünün erken bozulmasına neden olabilir.

Önemli:

Cihaz, kışın teslimat için tipik olan soğuk koşullarda idiyse, yaklaşık yarım saat sıcak bir odada bekletilmesi gerekir. Bu, sıcaklığı eşitleyecek ve elektroniklerin çalışmasını etkileyebilecek yoğuşmayı önleyecektir.

Genellikle buzdolabı duvarın yanına yerleştirilir. Ürünün arkası ile duvar arasında boşluk kalmazsa, ünite gerekli hava soğutmasını almayacaktır. Boşluk en az beş santimetre yapılır.

Ayrıca bakınız - Termostatı çeşitli buzdolabı modellerinde ayarlama özellikleri

Ünite hazırlanmış bir yere yerleştirildikten sonra kurulmalıdır. Bir seviyeye başvurmak zorunda değilsin. Buzdolabının gözle aynı hizada olması yeterlidir. Arka tarafa hafifçe eğildiğini kabul edelim, kullanıcı unutsa bile kapının kendi kendine kapanmasına izin verecektir.

Bundan sonra, boşta, yani boş bir oda ile yapılan buzdolabının ilk açılışı yapılır.

Ayrıca bakınız:

19982 0

Yorum ekle

Nasıl seçilir

Yorumlar

Onarım