ev Kurulum / Yapılandırma Büyük ev aletleri Duvara bir TV nasıl kurulur

Duvara bir TV nasıl kurulur

Evde kendi ellerinizle duvara bir TV kurmak oldukça basit bir iştir ve size fazla zamanınızı almayacaktır. Ancak bu kurulum işlemi bazı standart beceriler gerektirir, en kötü durumda tüm yapınız çok uzun süre sarkmayacaktır.

Bu yazıda, TV braketlerinin nasıl düzgün şekilde kurulacağını, zeminden önerilen mesafeyi ve bu konuyla ilgili diğer küçük şeyleri anlatacağız.

Duvara TV monte etmenin artıları ve eksileri nelerdir

Duvara TV monte etmenin artıları ve eksileri nelerdir

Günümüzde hemen hemen tüm modern üreticiler, ürünlerini mümkün olduğu kadar ince üretmeye ve malzeme kaynaklarının kullanımını azaltmaya çalışıyor. Bu sayede daha kompakt bir cihaz elde ettiler. Ayrıca, ekranın düzlemi odanın iç kısmının bir parçası haline gelebilir, duvarı süsleyebilir, çünkü artık bir TV ile birleştirilmiş birçok tasarım türü var.

Şimdi TV'yi duvara monte etmenin dezavantajlarına geçelim:

 • Parantezlerin zayıf sabitlenmesi durumunda, TV yere veya mobilyaya düşebilir; bu, ekipmanın mutlak bir şekilde bozulmasına ve ardından onarımı veya yenisinin satın alınması için büyük maliyetlere neden olur;
 • ünitenin büyük bir ağırlığı ve ekranın oldukça geniş bir köşegeniyle, kurulumun en azından bir ortakla yapılması gerekecek ve bu durumda sürecin kendisi daha zahmetli olacaktır;
 • ağırlık kısıtlamaları vardır, TV ve braketlerin ağırlığı birlikte 30 kilogramı aşarsa cihazı alçıpan duvarlara monte edemezsiniz. Ayrıca, ekipmanın çalışma sırasında aşırı ısınmaması için ısıtma sistemlerine asamazsınız.

Duvara bu kurulum yöntemi yaygınlaştı ve bugün hala popüler. Tüm kurulum kurallarına uyarsanız, bu yöntem ileride size sorun getirmeyecektir.

Ayrıca bakınız - LCD TV ekranını ne temizleyebilirsiniz

Duvara Montaj Talimatları

Duvara Montaj Talimatları

Tüm eylemleri adım adım aşamalara ayırdık ve TV'yi duvara monte etmek şöyle görünüyor:

 1. İlk adım, asılacağı TV kurulumunun yüksekliğini seçmektir. Tıbbi araştırmalar yardımı ile özel olarak türetilen duvara TV'nin montaj yüksekliği için belirli bir standart vardır, bu rakam alanda alt kenardan 0.7 ile 1 metre arasında değişmektedir. Bununla birlikte, TV sahiplerinin çoğu, rahat izleme koşulları ve kendi tercihleri ​​ile itiliyor. Ancak mutfağa gelince, bu durumda montaj tavanın altında yapılır, çünkü çalışma sırasında görüntülere çok az dikkat edeceğiniz için ses sizin için önemli olacaktır.
 2. Bir sonraki adım için, kurşun kalem, şerit metre ve bina seviyesi gibi bazı şeylere ihtiyacınız olacak. Şimdi işaretleri uygulamanız gerekiyor. Yerden uzaklığına ve iki braket arasında olması gereken mesafeye göre uygularız, genellikle bu boyut TV'nizin arkasındaki montajlara göre seçilir.Delikler arasındaki yatay seviyeyi kontrol ettiğinizden emin olun, kesinlikle düz olduklarından emin olun. Aksi takdirde taktığınız braketler ünitenin eğriltme nedeniyle düşmesine neden olabilir.
 3. Ancak tüm işaretlerin aynı seviyede olduğundan emin olduktan sonra, bir matkap veya darbeli matkap alıp delikler açabilirsiniz. Bu işleri yaparken dikkatli olun, duvara döşenen kabloları asabilirsiniz. Bazı durumlarda, delinemeyen donatıda sıkışıp kalabilirsiniz.
 4. Bundan sonra, dübelleri deliklere çakın ve cıvataları sıkarak braketleri yol boyunca takın. Duvar malzemenizi unutmayınız, eğer betonarme ise montajda herhangi bir problem yaşamazsınız. Bununla birlikte, duvarınız alçıpandan yapılmışsa, önce üç kez düşünmek daha iyidir - ve duvarın tüm bu yapının ağırlığını destekleyip desteklemeyeceğini. Öyleyse, kurulum yöntemi biraz değişecektir.
 5. TV braketinin montajı tamamlandığında, geriye kalan tek şey TV'nin kendisini hazırlamaktır. Montajı dikkatli bir şekilde yapın ve son olarak cıvatalı bağlantıları sıkın.
 6. Tek yapmanız gereken TV'yi ağa ve diğer cihazlara bağlamak. Bununla birlikte, tüm kabloları plastik bir kanalda gizlemek daha iyidir, böylece teller tüm resmi asmaz ve bozmaz.

Aslında bu, uzmanların yardımına başvurmadan duvara kendi ellerinizle bir TV'yi nasıl kuracağınıza dair tüm talimat. Ancak yeteneklerinizden emin değilseniz, o zaman en iyi çözüm, cihazı her şeyi doğru şekilde nasıl kuracağını bilen uzmanlarla birlikte kurmak olacaktır.

Faydalı ipuçları

TV'nizin uzun süre çalışması ve bağlantılardan çökmemesi için bazı parametrelerini dikkate almalısınız:

 • Parantez satın alırken, hangi ekran köşegeni için tasarlandıklarını ve ne kadar ekipmana dayanabileceklerini ürün satıcısına danışın;
 • sabit tip braketlerin çok daha güvenilir olduğunu, ancak döner braketlerden daha az işlevselliğe sahip olduklarını ve bu da izleme rahatlığını etkileyebileceğini unutmayın;
 • TV'yi bir alçı levha yükünde bir duvara monte edecekseniz, havanın orada sakin bir şekilde dolaştığından ve ekipmanın aşırı ısınma ile ilgili sorunları olmayacağından emin olun; bu, önceden bununla ilgilenmezseniz hoş olmayan sonuçlara yol açacaktır;
 • TV'yi herhangi bir ısıtıcı veya ısı yayan diğer cihazların altına kurmayın; daha sonra cihazın çalışmasını olumsuz etkileyebilir;
 • Döner tip braket satın alınması durumunda, kabloları kutunun altına gizlemeden önce kapak dışında kalacak tellerin uzunluğunun TV'yi her iki yöne çevirmeye yeteceğinden emin olunuz.

Ayrıca bakınız:

7224 0

Yorum ekle

Nasıl seçilir

Yorumlar

Onarım