ev Kurulum / Yapılandırma Büyük ev aletleri Çamaşır makinesindeki nakliye cıvatalarının nerede ve nasıl çıkarılacağı

Çamaşır makinesindeki nakliye cıvatalarının nerede ve nasıl çıkarılacağı

Çamaşır makinesindeki nakliye cıvataları, teslimat öncesi fabrikada önceden takılmıştır ve taşıma sırasında büyük yükleme tankının konumunu sabitlemek için tasarlanmıştır.

Nakliye cıvataları neden ve nerede bulunur?

Makinenin kurulum sahasına taşınması ve teslim edilmesi sürecinde çeşitli düzlemlerde eğilmesine izin verildiğinden, cıvatalar tankın dört tarafına monte edilir ve hareketini çalışma konumundan her yöne sınırlar. Bu, tankı çevreleyen parçaların hasar görmesini önlemek için gereklidir, ancak özellikle önemli olan, tankın kendisini en küçük deformasyonlardan, geometrisindeki değişikliklerden veya kurulu konumdan yer değiştirmeden korumak için gereklidir.

Tankın dönme eksenine göre doğru bir şekilde merkezlenmesi ve dengelenmesi son derece önemlidir, çünkü eğirme modunda tank yüksek hızda döner ve en ufak bir dengesizlik makinede artan titreşime, yataklarda ve amortisörlerde yüksek yüklere neden olarak hizmet ömürlerini azaltır.

Çamaşır makinesini paketinden çıkarırken ve kalıcı bir işyerine kurarken, nakliye cıvataları çıkarılmalıdır. Birçok kişi, nakliye cıvataları çamaşır makinesinden çıkarılmazsa ne olacağını soruyor. Bunları çıkarmayı unutursanız, çalışma sırasında tank cıvatalara dokunur ve hasar görür veya deforme olur.

Çamaşır makinesinin modeline, tankın tasarımına ve konumuna bağlı olarak çamaşır makinesi üzerindeki taşıma cıvataları makinenin arka panelinde veya üst kapağının altında bulunur. Cıvata sayısı genellikle 4 parça ile sınırlıdır. Sonunda kısa dişli, sızdırmazlık rondelası ve tankı sabitleyen plastik veya kauçuk emniyet rondelaları olan uzun cıvatalardır. Bazı makine modellerinde cıvata yerine metal pimler kullanılabilir.

Ayrıca bakınız - Çamaşır makinesini kendiniz kurmak

Nakliye cıvataları nasıl çıkarılır

Çoğu zaman, bilgisiz alıcılar, bir çamaşır makinesi satın alırlar, teslimat ve kurulum hizmetlerini reddederler, paradan tasarruf ederler, kendi güçlerine ve ulaşımlarına güvenirler. Sonuç olarak kullanım kılavuzundaki Rusça metni bulamayarak ve hortumları bağlayarak taşınarak, nakliye cıvatalarına neden ihtiyaç olduğunu bilmeden çıkarmayı unuturlar. Servis merkezi, garantiye rağmen, makineyi kullanma talimatlarının kullanıcı tarafından ihlal edilmesi nedeniyle ücretsiz onarım yapmayı reddedeceği için sonuçlar çok üzücü olabilir.

Nakliye cıvatalarının çıkarılması kolaydır. Bu, genellikle 10-14 mm'lik basit bir anahtar gerektirir. Cıvatalar büyük bir çaba ile sıkılamaz, bu nedenle küçük bir başlangıç ​​çabasıyla saat yönünün tersine gevşetilmeleri gerekir. Pullar ve contalarla birlikte dört cıvatayı da sökün.Kalan deliklerin yerine, nakliye cıvatalarını çıkarmayı hatırlatmak için kullanım kılavuzuna eklenmiş özel plastik tapalar takılır (nereye koyacağınızı düşünerek şaşkınlıkla bakmayın?).

Çamaşır makinesinden emniyet cıvataları nasıl çıkarılır

Fişler, dekoratif amaçlara ek olarak, üniteye dışarıdan nem girmesini engeller ve motorun çalışma sesini bastırır. Makinede cıvata yerine emniyet pimleri takılırsa pense kullanılarak çıkarılır. Bunu yapmak için pense ile pimin başını kavrayın ve her iki tarafa 90 derece döndürün. Bu durumda pim üzerindeki çıkıntılar makine gövdesindeki oyuklar ile çakışacak ve serbestçe yerinden çıkarılabilecektir. Makinenin onarım için veya taşıma durumunda başka bir kurulum yerine taşınması gerekiyorsa, çıkarılan bağlantı elemanlarının aksesuarlarla birlikte yeniden kullanım için saklanması önerilir.

Çamaşır makinesi nasıl taşınır

Çamaşır makinesini taşımaya karar verirseniz, temizlenmeli, tüm hortumların bağlantısı kesilmeli ve kalan su boşaltılmalıdır. Ardından, önce tapaları çıkardıktan sonra nakliye cıvatalarını yerine takmalısınız. Bunu yapmak için, bunları daha önce çıkarılan sızdırmazlık contaları ve koruyucu astarlarla tamamlamanız gerekir. Bağlantı elemanlarını takarken, uçlarını kasanın içindeki dişli deliklere tam olarak oturtmak önemlidir, bu da belirli bir beceri gerektirir. Çamaşır makinesini taşıma cıvataları olmadan taşımanın geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabileceğini unutmayın.

Çamaşır makinesi nasıl taşınır

Çalışma sırasında dişler tıkanabileceğinden, yuvalara vidalamak için biraz çaba sarf edilmesi gerekebilir. Cıvataların doğru şekilde takılması depoya müdahale ederse, elinizle hafifçe çevirmeniz gerekir. Makine, keskin darbelerden kaçınarak dik konumda taşınmalıdır. Taşırken, çeşitli pozisyonlarda dönmesine, dikkatlice ve düzgün hareket etmesine izin verilir.

Yeni bir yere kurduktan sonra emniyet bağlantılarını çıkarmayı unutmayın!

Ayrıca bakınız:

12067 0

Yorum ekle

Nasıl seçilir

Yorumlar

Onarım